/Files/images/65069406.png

Як боротися зі страхом і тривогою під час війни: рекомендації


Ніхто з нас раніше не був в таких умовах, тому логічно, що ми не знаємо як треба реагувати й що робити. Усі сьогодні – «жертви небезпеки від людей, і кожна людська реакція – це логічна відповідь на ненормальну та невідому раніше ситуацію.

Як боротися з панічними атаками?

«Людина накопичує негативні емоції упродовж життя. І не завжди вони викликають панічні атаки чи стрес. Той факт, що війна застала нас зненацька, провокує наш організм до посиленої тривоги».

Якщо ви бачите, що тривога починає керувати вами (сковані рухи, емоції, тремтіння тіла), психологиня радить:

  • Прийняти свої емоції.Не думайте, що якщо вам страшно, то ви слабкі. Аж ніяк! Ви просто жива людина, яка має право на це в такій ситуації. Щоб прийняти, скажіть: «Я боюсь, мені страшно, я тривожусь». Озвучте, те що відчуваєте в голос, адже таким чином вам стане легше.
  • Виписати все на листок.Візьміть аркуш і напишіть усе те, що зараз відчуваєте. Наприклад, як вам страшно, тривожно, як далі жити. Опісля знищіть цей листок.
  • Якщо ж тривожні думки не дають вам спокою, дайте собі відповідь на запитання:«Чи потрібно переживати за це зараз?». Якщо«Так», тоді складіть письмовий план дій і дійте за ним. Якщо«Ні»– змініть фокус на щось інше.Як продовжувати жити?«Займайтесь рутиною, тими справами, що займались до війни (за можливості). Хваліть себе за елементарні речі: чистка зубів, приготування сніданку тощо»Холодний розум і спокій – найефективніша зброя сьогодні. Тому дотримуйтесь вищезгаданих вказівок і не піддавайтесь (як цього хоче ворог) паніці.Ми – сильний народ і нас ніхто не здолає! Слава Україні!
  • Дбати про інформаційну гігієну.Не слідкуйте за новинами цілодобово, адже вони (особливо фейкові) підвищують тривожність. Краще скоротіть цей час і натомість приділіть час рідним.
  • Просити підтримку та допомогу.Не соромтесь просити. Говоріть прямо: «Я потребую, щоб ти мене обійняв /обійняла», «Я хочу, щоб ти мене послухав / послухала». Не очікуйте, що люди здогадаються.

Як продовжувати жити?

«Займайтесь рутиною, тими справами, що займались до війни (за можливості). Хваліть себе за елементарні речі: чистка зубів, приготування сніданку тощо»

  • пити чай з цукром;
  • щось їсти або, якщо ситі, брати жуйки, соняшникове насіння;
  • вживати достатню кількість води;
  • укутатись ковдрами, обіймами.

ЯК НАВЧИТИСЯ МЕНШЕ ПЕРЕЖИВАТИ!

ШІСТЬ ПОРАД

Подумати про гірший варіант розвитку подій

Якщо людина дуже недовірлива, і завжди переживає навіть з-за дрібниць, то потрібно навчиться аналізувати ситуацію, наприклад, якщо би все обернулося інакше. Може ситуація не вимагає багато уваги і не варто переживати.

Привчитися лягати спати раніше

Ні для кого не секрет, що здоровий сон запорука хорошого здоров'я. Постійне недосипання негативно відбивається на нервовій системі. Це сприяє хвилюванню, яке може відбуватися по дурницях.

Прийняти свою недосконалість

Постійне самовдосконалення - це хороша риса характеру. Але не варто забувати, що щастя пов'язане не тільки із зовнішніми чинниками. Потрібно навчитися приймати себе, так як ніхто не досконалий. Якщо ви не встигли вивчити французьку, то не варто переживати, може зараз не час для цього.

Здорове харчування і спорт

Негативні емоції і переживання потрібно не придушувати в собі, а вміти їх направляти в правильне русло. У цьому добре допомагають фізичні навантаження і правильне харчування.

Приділяти час відпочинку

Постійна напруга сприяє порожнім переживанням. Тому потрібно обов'язково робити перерву, і відпочивати від звичайного ритму життя.

Дитяча абетка безпеки: ДСНС підготувала мультик про правила поведінки під час сирени

/Files/images/1 (1).jpg


/Files/images/Дихальні вправи.png

Подолати тривогу:
вісім вправ для учнів


/Files/images/5eac6b0fbb84f.jpg

/Files/images/11111.jpg

/Files/images/22222.jpg

/Files/images/33333.jpg

/Files/images/44444.jpg

/Files/images/55555.jpg

/Files/images/66666.jpg

/Files/images/88888.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 256

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.