Проєкт ЖНИВА

ВІД ЗЕМЛІ В НАС СИЛА

Проєкт учнів та вчителів Возсіятського ліцею «ЖНИВА» присвячений дню народження нашої України і популяризує українську культуру, пісню, обряди, щоб пояснити дітям чому треба берегти традиції і пам’ять свого народу. Бо прийшов час, коли стало емоційно важко усвідомлювти те, наскільки швидко й безповоротно втрачається пам'ять - як окремої родини, так і всієї нації. І наскільки важливо в міру можливостей намагатися цю пам'ять зберегти (як у матеріальних артефактах, так і явищах нематеріальної культури).

У проекті “Жнива” показано декілька поколінь однієї родини: від наймолодших до найстарших. Світлини, наповнені сонцем і золотом колосся, вийшли дуже колоритними.

Саме так у давнину виглядали жнива в Україні. Втомлені сонцем і працею, чоловіки та жінки, молодь та діти проводили на полі довгі дні від світанку до смеркання. Та це був радісний час: із піснями, жартами, бо працювати гуртом завжди веселіше.

Р.S. Висловлюю вдячність вокальному колективу “Чарівниця» Возсіятського БК за допомогу в дослідженні та виконанні родинно-обрядових (жнивних) пісень. В їх виконанні звучать автентичні пісні «За горою, за крутою» та «Ой сходьмося, дівчаточка, докупки».

Від землі в нас сила. Проєкт "Жнива" Возсіятського ліцею.

ДО ДНЯ ПАМ'ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ

учні Возсіятського ліцею презентують вам свою музичну композицію " Пам'ять серця... Пам'ять сивини... Пам'ять - наче квіти на броні..."

У минуле - все далі і далі відходить війна,

Пам'ять тихо горта сторінки…

Обеліски…На них імена, імена,

І роки, і зірки, і вінки.

Єдині нев’янучі вінки – це вінки нашої Пам’яті. Приторкнеться чиясь небайдужа душа до цих поетичних рядків і спалахне в ній полум’я Пам’яті. І збентежить серце. І нагадає, хто ми, чиї ми діти, чиї онуки. Нагадає про дідів і прадідів, які грудьми стали проти шквалу війни, щоб відстояти землю Вітчизни, на якій народились і виросли. Землю, на якій повинні були народитись і вирости їхні діти, онуки і правнуки. Вічна хвала і слава їм за це. Вічна Пам’ять тим, хто впав на полі битви.

Р.S. Дякуємо нашим партнерам - Возсіятському Будинку Культури за технічну допомогу та костюми.

Пам'ять серця... Пам'ять сивини... Пам'ять - наче квіти на броні...

Проект "Окраєць пам'яті"

Саме цей проект під керівництвом педагога-організатора Непші Інни Володимирівни отримав найпочесніше І місце в ІІІ Міжнародному міждисциплінарному конкурсі наукових і мистецьких робіт ім. Володимира Маняка і Лідії Коваленко,тема конкурсу: “Голодомор 1932-1933 рр. - геноцид українського народу: історія/пам'ять родини - історія/пам'ять країни”, в номінації «Кращі методичні розробки уроку/лекції та мистецькі роботи вчителів закладів загальної середньої освіти/ викладачів закладів вищої освіти».

Проєкт "Окраєць пам'яті". Возсіятський ліцей.

Кiлькiсть переглядiв: 194

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.